Kamizelki PneumatyczneKamizelka pneumatyczna stosowana może być przez osoby dorosłe, które ważą powyżej 40 kilogramów. Największą zaletą pneumatycznej kamizelki ratunkowej jest sposób użycia – jest to kamizelka samopompująca, kamizelka automatyczna.

Kamizelka ratunkowa pneumatyczna ma na celu zapewnić nam bezpieczeństwo bez konieczności naszej własnej ingerencji. Automatyczna kamizelka ratunkowa zajmuje bardzo mało miejsca w kajaku (w stanie spoczynku), praktycznie nie czujemy kamizelki ratunkowej samopompującej na sobie. Kapok nie jest nadmuchany cały czas, kamizelka pompuje się automatycznie po zetknięciu z wodą. Możemy ją także napompować sami, jeżeli w środku kamizelki automatycznej brakuje C02 – niektóre modele są wyposażone w rurkę. Modele kamizelki ratunkowej samopompującej dostępne w naszym sklepie mają też sznurek, który służy do manualnego uruchomienia pompowania kapoka pneumatycznego.

Kamizelka pneumatyczna – jaka jest jej cena

Kamizelka pneumatyczna to niewysoka cena, biorąc pod uwagę jej funkcjonalność i wygodę. Kapok dmuchany jest oczywiście nieco droższy od standardowego kapoku, jednak mamy tutaj do czynienia z nieco bardziej skomplikowanym mechanizmem. W sklepie kajakarskim możemy zaopatrzyć się w naboje do samopompującej kamizelki ratunkowej, których cena nie jest wysoka.

Kamizelki pneumatyczne idealne będą dla wszystkich tych, którzy traktują kajakarstwo poważnie, chcą zdobywać świetne wyniki, a poza tym zawsze czuć się bezpiecznie.