Wiosła Całe

Norsaq Norsaq

Wiosła Drewniane

159,00 zł


Rodzaje wioseł

Wiosła wybierać powinniśmy ze względu na uprawiany przez nas sport. Inne wiosła będą odpowiednie dla kajakarzy morskich, inne dla osób, które zajmują się kajakarstwem na rzekach czy jeziorach. Mówi się, że dobieramy wiosła na kajak ze względu na nasz wzrost czy wagę kajakarza – jednak nie to jest najważniejsze.

Wiosła całe, krótkie i długie wykonane mogą być z drewna, ale także z tworzywa sztucznego.

Kajakarstwo morskie to wiosła całe, które są niezwykle wytrzymałe. Budowa morskiego wiosła sprawia, że są one połączeniem lekkości i sztywności. Wiosła całe są wytrzymałe na uderzenia, sprawdzą się w każdych warunkach.

Do kajakarstwa morskiego i nizinnego wybiera się długie wiosła, ponieważ nie mają one na celu wykonywanie manewrów czy przyspieszanie, a zachowanie kursu i prędkości.

Dla kogo krótkie wiosło

Krotkie wioslo idealnie sprawdzi się w przypadku wodzi smoczy. Krótkie wioslo jest idealne w kajakarstwie górskim, gdzie ważna jest technika. Wiosłem krótkim można dużo łatwiej manewrować niż długim, sprawdzi się ono w płytszych miejscach lub między różnymi przeszkodami. Krótsze wiosła sprawdzą się także do freestylu kajakowego. Krótkie wiosło pozwala nam być bardziej zwrotnym, jednak wiele zależy też od rodzaju piór, które dobierzemy.

Jak widać, wiosła i pióra dobiera się nie tylko do wzrostu – ważny jest rodzaj uprawianego kajakarstwa.