Kanadyjki i CanoeKanoo kajaki wyglądają nieco inaczej niż typowy kajak – są napędzanymi wiosłem o jednym piórze – pagajem. Kanokajaki są szersze od „zwykłego” kajaka, zwykle dwuosobowe lub trzyosobowe. Kanoe kajaki dzielimy w zależności od ich przeznaczenia. Węższe są wersje sportowe, idealne do pokonywania górskich rzek. Kanu kajak tego typu zwykle posiada też pokład.

Kanadyjka sportowa poradzi sobie podczas slalomu i zjazdu. Kanadyjka wyczynowa pozwoli nam bezpiecznie przemierzać nawet ekstremalne, górskie rzeki. Kanadyjki sportowe do zawodów nie są zbyt duże, zwykle mają siedzenia tylko dla jednej lub dwóch osób. W indiańskich kajakach (kanu kajaki pochodzą z terenów Indian Ameryki Północnej) niezwykle istotne są specjalne siodełka. Kajak kanu szybko się odwraca na wypadek wywrócenia dna. Są to jedne z wielu plusów kanadyjki canoe – jak widać, z taką kanu łódką poradzimy sobie w każdej sytuacji.

Kanokajaki – ich cena i rodzaje

Kajaki kanu mogą być stworzone z drewna, ale coraz częściej w sklepach spotyka się niezwykle wytrzymałe kanu kajaki z tworzywa polietylenowego – odpowiednie na ekstremalne warunki i długoletnie używanie. Taki indianski kajak sprawdzi się w wypożyczalni, gdzie będzie mógł być używany przez wiele lat. Canoe z tworzywa polietylenowego nie wymaga od właściciela wiele pracy.

Canoe aluminiowe to niezniszczalny kajak canoe. Stworzony z aluminium lotniczego, wyjątkowo wytrzymały, niewymagający konserwacji kajak kanadyjka jest jak najbardziej warty swojej ceny. Canoe apache 16, kanu cena, canoe sklep, canoe cena – te hasła z pewnością pozwolą znaleźć nasz sklep i zapoznać się z naszą ofertą tanich kanadyjek canoe.

Kajaki kanu przykuwają wzrok, są niezwykle zgrabne, nadają się idealnie i do uprawiania sportu, i do rekreacji. Nie przemakają, są lekkie, łatwe w transporcie.