Rzutki RatowniczeBezpieczeństwo na wodzie – rzutka ratunkowa

Na wodzie zawsze chcemy czuć się bezpieczni. Dlatego też warto zadbać, aby w naszym kajaku zawsze znajdowały się takie przedmioty jak apteczka, gwizdek czy też rzutka ratunkowa.

Jak działa rzutka ratownicza i kiedy trzeba jej użyć? Rzutka ratownicza jest przedłużeniem ręki ratującego. Dzięki niej możemy pomóc tonącemu, nie narażając swojego własnego życia. Dlatego naprawdę warto mieć w swoim kajaku rzutki ratunkowe, ponieważ nie wiemy, kiedy mogą nam się przydać.

Jaką rzutkę ratunkową wybrać

Rzutka ratunkowa powinna mieć długą i nietonącą line. Możemy wybrać kilka rodzajów rzutek, między innymi rzutkę ratowniczą na pasie.

Na workach od rzutek ratowniczych znajdziemy instrukcję użycia, nie musimy się więc martwić, że nie będziemy wiedzieli jak używać rzutek.

Rzutka ratunkowa to długa lina – możemy jej użyć nie tylko z kajaka czy z łodzi, ale nawet z lądu, pomostu. Rzutki ratunkowe przydadzą się każdemu, powinny się znaleźć na każdym basenie otwartym lub zakrytym. Rzutka ratownicza posiada rączkę, która ułatwia rzut, a także pozwala osobie w wodzie łatwo złapać rzutkę.