Rękawice NeoprenoweMorsowanie – o czym pamiętać

Morsowanie z roku na rok staje się coraz bardziej popularne. Zwolennicy powtarzają, że bycie morsem wpływa zbawiennie na krążenie, wyszczupla i wzmacnia odporność.

Musimy się jednak do morsowania odpowiednio przygotować. Oprócz odpowiedniego ubrania ważna jest czapka, a także rękawice neoprenowe dla morsów.

Ręce najszybciej sztywnieją, więc należy je dobrze zabezpieczyć rękawicami do morsowania. Rękawice dla morsów nie są co prawda niezbędne przy szybkim wejściu i wyjściu z wody, ale w przypadku pływania rękawice do pływania są potrzebne, szczególnie w przypadku nurkowania. Rękawice do nurkowania powinny być wodoszczelnie i uszyte z dobrej jakości materiałów.

Rękawice do pływania – wybór

Rękawice neoprenowe są idealne nie tylko dla morsów. Rękawiczki na kajak sprawią, że ręce będą chronione, nie zamokną – jeżeli wybierzemy rękawiczki wodoszczelne. Rękawice kajakarskie są odpowiednio wyprofilowane, dają nam maksimum komfortu, nie powinny nas obcierać ani być bardzo wyczuwalne. Możemy wybrać rękawice kajakowe bez palców i z palcami – w zależności od własnych preferencji.

Rękawice przydadzą się także tym osobom, które zajmują się windsurfingiem. Rękawiczki do windsurfingu i rękawiczki kajakowe powinny być wodoszczelne, dzięki temu będziemy czuli się zawsze dobrze na wodzie.

Rękawiczki nie tylko nie pozwolą nam się przeziębić, ale także ochronią nas przed odciskami, między innymi podczas wiosłowania – dlatego warto zainwestować w rękawiczki do wiosłowania. Wiosłowanie, windsurfing, kajakarstwo to ciągłe użycie siły, dłonie powinny być wtedy odpowiednio zabezpieczone, żeby wyglądały dobrze i pozwoliły nam na spędzanie długich godzin na kajaku.

ARTYKUŁY POWIĄZANE TEMATYCZNIE

Zimowe kajakowanie - jak się do tego zabrać?

Zimowe kajakowanie - jak się do tego zabrać?

Czyli nasza lista niezbędników Wśród wielu ludzi krąży przekonanie, że aktywność powiązana ze...

czytaj więcej