Worki WodoszczelneNieprzemakalne worki kajakowe – wytrzymałe w każdych warunkach

Na kajaku nie wszystko możemy przewidzieć – nikt nie chce, aby do środka kajaka dostała się woda, ale podczas wyprawy musimy być przygotowani na wszystko.

Zawsze warto mieć przy sobie nieprzemakalny worek na kajak. Worek wodoszczelny na kajak sprawi, że będziemy mogli bardziej cieszyć się ze spływu, a mniej martwić, że nasze rzeczy zamokną.

Wodoszczelny worek podróżny przyda się podczas każdej wyprawy. Może być to worek biwakowy, do którego spakujemy ubrania na zmianę i prowiant.

Z workiem kajakarskim wodoszczelnym nie jest nam też straszny deszcz – nieprzemakalny worek przeciwdeszczowy poradzi sobie z największą ulewą.

Rodzaje worków wodoszczelnych na kajak

Worek nieprzemakalny na kajak może występować w kilku wersjach i w kilku rozmiarach. Worek żeglarski 40l sprawdzi się na krótsze trasy lub też, gdy mamy ze sobą mniej rzeczy. Worek żeglarski 60l jest dosyć praktyczny, ponieważ nie jest za duży i ciężki, a jednak ten worek kajakowy pomieści wiele przedmiotów – worek wodoszczelny 60l to nawet kilka dni biwakowania. Worek żeglarski 80l idealnie sprawdzi się na nieco dłuższe wypady.

Worki żeglarskie wodoszczelne to worki hermetyczne, więc nie musimy się martwić, że do naszych dokumentów, telefonu czy ubrań dostanie się woda.

Worek żeglarski wodoszczelny i nieprzemakalny jest hermetycznie zamykany, a także, w razie zatopienia, worek wodoodporny unosi się na powierzchni wody. Nieprzemakalne worki kajak to hasło, dzięki któremu znajdziemy hermetyczne worki na kajak, często wyposażone w specjalną saszetkę, która chłonie wilgoć.