GoKajak.com https://gokajak.com/img/my-shop-logo-1612910485.jpg

REBEL - Jak powstało? Z czego jest znane?

Oglądając zdjęcia z rozmaitych wypraw kajakowych, naszą uwagę często przykuwa sprzęt podróżników i uczestników owej eskapady. Piękne kolory, zaskakujące i innowacyjne zastosowania, logo producenta w pięknej – nieraz prostej – oprawie graficznej. Marce Rebel – bo o niej będzie mowa w tym tekście - zaufały tysiące, jak nie miliony ludzi na całym świecie. Na czym polega jej fenomen? Czy rzeczywiście w tym przypadku cena idzie w parze z jakością?

Początki marki Rebel

Marka Rebel to wyjątkowy projekt stworzony przez wizjonera i projektanta kajaków Johana Wirsena z polskim producentem Aquarius. Johan od 2001 roku pracował samodzielnie przy projektach kajaków dla wielu firm. Budowaniem i projektowaniem tego typu łodzi zajmował się już wcześniej, tak więc bazując na zdobytym już doświadczeniu przekształcił je w produkcję seryjną. Pewnego dnia postanowił stworzyć własną, początkowo mającą małe zasięgi markę, która wraz z upływem lat przekształciła się w lidera w produkcji wysokiej jakości sprzętu związanego ze sportami kajakowymi.

Rebel - Tylko kajaki?

Johan za swoją wizytówkę uznaje dwa pierwsze modele wprowadzone do produkcji – są to kajaki w stylu grenlandzkim „Ilaga” oraz „T”. W udzielanych wywiadach często podkreśla, że zajmuje się wytwarzaniem produktów, z których sam chętnie by korzystał. Nie ma tu miejsca na słabej jakości bubel. Używa zawsze najwyższej klasy materiałów, bo chce, by towar sygnowany marką Rebel kojarzył się wszystkim z trwałością i solidnością. Co poza kajakami? Wiosła. I to nie byle jakie, bo grenlandzkie. Charakteryzują się one specyficznym kształtem i wyglądem: nie mają szerokiego pióra usytuowanego na końcu drążka, są drewniane i lekko spłaszczone. Idealnie nadają się do nauki tzw. „eskimosek” – jest to technika powrotu do pozycji pionowej w wywróconym kajaku bez konieczności wysiadania z niego. Ponadto w ofercie marki znaleźć można niezastąpiony środek asekuracyjny, jakim bez wątpienia jest kamizelka asekuracyjna zapewniająca bezpieczeństwo podczas aktywności na wodzie.

Patrząc w przyszłość

Jedno jest pewne: Johan Wirsen nie powiedział ostatniego słowa. Gorąco zachęcamy do śledzenia jego ścieżki kariery i jej owoców, jakimi jest wysokiej jakości sprzęt kajakowy. Jeżeli chcesz zaopatrzyć się w niezawodny kajak, który sprosta Twoim najbardziej wygórowanym oczekiwaniom, warto żebyś zapoznał się z ofertą od Rebel – gwarantujemy, że na pewno się nie zawiedziesz.

ARTYKUŁY POWIĄZANE TEMATYCZNIE

PRODUCENCI KAMIZELEK ASEKURACYJNYCH I RATUNKOWYCH

PRODUCENCI KAMIZELEK ASEKURACYJNYCH I RATUNKOWYCH

Każdy z nas zna przyjemność wypływającą z wypoczynku nad wodą. Czy to pluskanie się przy brzegu...

czytaj więcej
Jaką jakość wiosła producent może nam zagwarantować?

Jaką jakość wiosła producent może nam zagwarantować?

Szukając akcesoriów niezbędnych do uprawiania sportów wodnych i wchodząc na kolejne strony...

czytaj więcej
RODZAJE KAJAKÓW DOSTĘPNYCH NA RYNKU

RODZAJE KAJAKÓW DOSTĘPNYCH NA RYNKU

Szeroki wybór nie zawsze jest naszym sojusznikiem. Zasypywani różnymi ofertami, często nie...

czytaj więcej