GoKajak.com https://gokajak.com/img/my-shop-logo-1612910485.jpg

Rodzinne kajakowanie - Frajda dla małych i dużych

Z pewnością zgodzisz się ze mną, że w dzisiejszych czasach bardzo ciężko przychodzi nam - dorosłym - odciągnąć dzieci sprzed monitora komputera, tabletu bądź telewizji. Niestety przyczyniła się do tego obecna sytuacja na świecie - pandemia niejako wymusiła na naszych pociechach spędzanie kilku godzin przed komputerem z racji odbywania nauki zdalnej. Poprawa pogody i wzrost temperatury stwarzają sprzyjające okoliczności do spędzania większej ilości czasu na zewnątrz. Aby zachęcić dzieci do spróbowania czegoś nowego, może ciut bardziej ekstremalnego, polecam zainteresować się tematyką sportów wodnych, a szczególnie spływami kajakowymi. Dlaczego?

Kajakarstwo sportem dla każdego

Wydaje Ci się, że Twoja pociecha nie poradzi sobie na rwącej rzece? Spokojnie - nie od razu musicie przecież wybierać się na spływ Dunajcem! Spróbujcie na początek wybrać się nad spokojne jezioro. W szczycie sezonu jest to bardzo popularna forma rozrywki dla całej rodziny. Pamiętaj o bardzo ważnym aspekcie podczas spędzania czasu nad wodą: każdy uczestnik zabawy (dotyczy to nie tylko dzieci!) powinien mieć na sobie kamizelkę asekuracyjną bądź ratunkową! Dobrej jakości akcesoria asekuracyjne/ratunkowe gwarantują 100% bezpieczeństwa w nawet najbardziej ekstremalnych warunkach. Nie martw się, że tego typu sprzęt jest drogi lub trudno dostępny: na naszej stronie GoKajak.com znajdziesz kapoki dedykowane każdej grupie wiekowej w bardzo atrakcyjnych cenach.

Aquarius Rio - model szczególnie polecany rodzinom

Dlaczego? Ponieważ jest niesamowicie stabilny i wytrzymały. Odporny na wszelkie wstrząsy oraz uderzenia podwodnych pni i skał. Opcjonalne siedzenie dla dziecka, spora ładowność oraz dodatkowe olinowanie z tyłu (na ekwipunek niemieszczący się w środku łodzi) czynią ten kajak opcją wprost wymarzoną na całodniową, rodzinną eskapadę. Dodatkowym atutem jest prosta konstrukcja - brak jakichkolwiek długoschnących bądź delikatnych elementów. Wybierając kajak Rio będziesz miał pewność, że jest to inwestycja z której czerpać korzyści będzie cała rodzina na przestrzeni kilkunastu następnych lat.

A kiedy Twoja pociecha jest już wystarczająco samodzielna...

Warto zachęcić ją do samodzielnego wiosłowania w swoim własnym kajaku! Jakim? Takim specjalnie przystosowanym do potrzeb najmłodszych użytkowników: szczególnie polecam zapoznać się ze specyfikacją modelu „Solo” marki Pelican oraz „Piccolo” od Aquariusa. Obie te łodzie zostały zaprojektowane z myślą o dzieciach nieprzekraczających swoją wagą 40/45 kg. Cechują się stabilnością oraz łatwością manewrowania. Idealne do nauki.

ARTYKUŁY POWIĄZANE TEMATYCZNIE

NAJPIĘKNIEJSZE SZLAKI KAJAKOWE W POLSCE

NAJPIĘKNIEJSZE SZLAKI KAJAKOWE W POLSCE

Piękna pogoda zachęca do podróży na łonie natury. Wśród różnych sposobów na poznawanie dzikich...

czytaj więcej
NAJWIĘKSI PRODUCENCI KAJAKÓW

NAJWIĘKSI PRODUCENCI KAJAKÓW

Od lat kajakarstwo w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. W związku z tym, wystąpił...

czytaj więcej
CO TO SĄ BUTY NEOPRENOWE?

CO TO SĄ BUTY NEOPRENOWE?

Uprawiając sporty wodne warto odpowiednio się przygotować. W szczególności powinniśmy zadbać o...

czytaj więcej