GoKajak.com https://gokajak.com/img/my-shop-logo-1612910485.jpg

Jak przechowywać kajak?

Posiadasz już swoją łódź? A może dopiero przymierzasz się do zakupu? Cóż, jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na drugie pytanie, to z pewnością należy zadać sobie kolejne, trzecie pytanie: jak przechowywać kajak? Jest to niesamowicie ważne zagadnienie, gdyż od niego zależy żywotność Twojego sprzętu.

Wzrost popularności spływów kajakowych

Coraz większy odsetek naszej społeczności uprawia regularnie jakiś sport. Nie ma w tym nic dziwnego: aktywność fizyczna to źródło niekończących się endorfin, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Spływy kajakowe łączą w sobie nie tylko ruch i pracę mięśni, ale stanowią także świetny sposób na spędzanie wolnego czasu w gronie znajomych na świeżym powietrzu. Początkowo każdy z nas polega na sprzęcie z wypożyczalni, jednak z czasem pojawia się zainteresowanie kupnem swojej łodzi. Przemyśl to dobrze: czy będziesz miał jak ją przetransportować w dane miejsce? Czy masz wystarczająco miejsca w domu? Jak przechowywać kajak?

Gadżety ułatwiające przechowywanie

W sklepie gokajak.com znajdziesz rozmaite sprzęty umożliwiające bezpieczny transport oraz łatwe przechowywanie Twojej łodzi. Specjalne uchwyty oraz wózki kajakowe to tylko niektóre z dostępnych akcesoriów. Moją uwagę zwrócił wieszak pod kajak i wiosło Eckla, który jest niesamowicie praktyczny i wygodny. Dzięki niemu możesz zawiesić swój kajak wraz z wiosłem na ścianie np. w garażu lub piwnicy. Pozwala efektywnie wykorzystać przestrzeń, na co dzień nieużywaną. Uchwyt mocuje się na ścianie za pomocą śrub i wkrętów, które są załączone w komplecie. Tego rodzaju rozwiązanie jest w pełni bezpieczne dla Twojej łodzi i stanowi najlepszą odpowiedź na pytanie “jak przechowywać kajak”.

Co z transportem kajaka?

Transport kajaków może okazać się niesamowicie kłopotliwy. O ile w przypadku jednego kajaka to raczej nie problem (w sklepie dostępne są specjalne uchwyty kajakowe, dzięki którym możesz przewieźć łódź na dachu swojego samochodu oraz niezbędne do tego pasy transportowe), to jeżeli zapraszasz na spływ grupkę znajomych niezbędna jest specjalna przyczepka. Taka przyczepka posiada odpowiedni stelaż i przedłużony dyszel. Załadujesz na nią więcej niż dwa kajaki, lecz - nie ukrywajmy - jest ona dodatkowym kosztem i automatycznie obok pytania “jak przechowywać kajak” rodzi się drugie: “gdzie trzymać przyczepkę?”. Ułatwieniem w przenoszeniu kajaka na niewielkie odległości może okazać się wózek (np. marki Aquarius).

W jakich warunkach powinien być przechowywany kajak?

Niezależnie od rodzaju tworzywa, z jakiego został wykonany, kajak powinien być przechowywany z dala od źródeł ciepła. Przechowuj swoją łódź jak najdalej od nasłonecznionych okien. Najlepiej, aby w miejscu magazynowania kajaka było ciemno, sucho oraz żeby panowała tam stała temperatura. Pamiętaj, aby go dobrze wysuszyć po użyciu przed długotrwałym odstawieniem. Myślę, że powyższy tekst dość szczegółowo wyjaśnia, jak przechowywać kajak. Jeżeli dostosujesz się do wszystkich wskazówek, to Twój kajak na pewno odwdzięczy Ci się wieloma udanymi sezonami.

ARTYKUŁY POWIĄZANE TEMATYCZNIE

KAPOK DLA PSA - POTRZEBNY CZY NIE?

KAPOK DLA PSA - POTRZEBNY CZY NIE?

Decydując się na kupno czy adopcję psa, liczymy się z tym, że całe nasze dotychczasowe życie...

czytaj więcej
PRANIE PIANKI NEOPRENOWEJ

PRANIE PIANKI NEOPRENOWEJ

Po wakacyjnej zabawie w morzu, musimy zadbać o sprzęt. Niestety, morska woda nie jest zbyt...

czytaj więcej
JAK DOPASOWAĆ PIÓRO I RODZAJ WIOSŁA DO KAJAKA

JAK DOPASOWAĆ PIÓRO I RODZAJ WIOSŁA DO KAJAKA

Ruszając na spływ kajakowy, istotny jest nie tylko kajak, ale i rodzaj wiosła. Odpowiedni...

czytaj więcej