GoKajak.com https://gokajak.com/img/my-shop-logo-1612910485.jpg

Co wyróżnia kapok wędkarski na tle innych kamizelek asekuracyjnych?

Podczas pobytu nad wodą zawsze powinno się być wyposażonym w dobrej jakości kamizelkę asekuracyjną - nie ulega to żadnym wątpliwościom. I nieważne, jak świetnym pływakiem jesteś. Na rynku znajduje się całe mnóstwo różnorodnych kapoków. W tym tekście skupimy się na jednym konkretnym rodzaju - kapoki wędkarskie. Czy różnią się czymś od podstawowych modeli kamizelek asekuracyjnych? Jeśli tak - to czym?

Podstawy podstaw, czyli czym jest kamizelka asekuracyjna

Kamizelka asekuracyjna to kapok dedykowany wszystkim osobom potrafiącym pływać. Jego zadaniem jest wspomóc osobę przebywającą w wodzie w utrzymaniu się na jej powierzchni. Świetnie spełnia swoje zadanie podczas uprawiania rozmaitych sportów wodnych (także podczas wędkowania). Nie można mylić go z kamizelką ratunkową! Kamizelka ratunkowa charakteryzuje się pełniejszą, solidniejszą budową i spełnia szereg o wiele bardziej restrykcyjnych norm. I to właśnie kapok ratunkowy projektowany jest z myślą o osobach nie potrafiących pływać. Mało tego - utrzyma na powierzchni wody nawet ranną, nieprzytomną osobę. Skoro wyjaśniliśmy sobie już te podstawowe kwestie, to pozwól, że wrócimy do meritum - czy istnieją dobre kamizelki ratunkowe wędkarskie? Cóż…nie. Kamizelki ratunkowe w swoim założeniu mają być dobrze widoczne z daleka, dlatego też wykonuje się je z pstrokatych, jaskrawo - pomarańczowych tkanin. A będąc na rybach chodzi raczej o to, żeby wtopić się w otoczenie, koegzystować z otaczającą Cię przyrodą nie narzucając się przy tym zbytnio swoją obecnością, aby móc w spokoju obserwować zwierzęta (nie tylko ryby, ale także np. ptactwo) w ich naturalnym środowisku…prawda? Dlatego też tematem naszych dzisiejszych rozważań będzie kamizelka asekuracyjna wędkarska.

Jak wygląda kapok wędkarski?

Kapoki wędkarskie wyróżniają się przede wszystkim swoim ubarwieniem - produkowane są w maskującym wzorze “moro”. Po co? Po to, aby móc łatwo zaszyć się w przybrzeżnych szuwarach nie odstraszając przy tym otaczających Cię zwierząt. Wychodząc na ryby nie chodzi przecież tylko o to, aby złapać jak największy okaz - relaks, błoga cisza, kontemplacja w otoczeniu darów Matki Natury…Te rzeczy są nieocenione i ładują baterie na kolejne trudne dni. Dlatego właśnie kapok wędkarski jest tak ważny i każdy szanujący się wędkarz powinien się w niego zaopatrzyć! Poza tym kamizelka asekuracyjna wędkarska jest o wiele bardziej funkcjonalna od standardowych kamizelek asekuracyjnych - posiada liczne drobne kieszonki na niezbędne podczas łowienia ryb drobiazgi. Poniżej znajdziesz przykładowe modele kapoków wędkarskich z krótkim opisem ich specyfikacji.

Kapok wędkarski marki Aquarius

Aquarius posiada w swojej ofercie kilka godnych uwagi kapoków wędkarskich. Pierwszy z nich - Kamizelka Standard Forest Camo - posiada najbardziej uniwersalny krój i jest najbardziej popularnym modelem wśród kamizelek asekuracyjnych w Polsce (mówię tu ogólnie o modelu “Standard” - niekoniecznie o tym kolorze). Dzięki szerokiej gamie występujących rozmiarów każdy będzie w stanie dopasować ten kapok wędkarski do swoich potrzeb. Kolejną kamizelką godną uwagi jest kapok z kapturem - na wypadek mżawki zawsze można się nieco ochronić. Został on także wyposażony w 4 pojemne kieszenie oraz patkę do wpinania haczyków. Praktyczne, prawda?

Coś krótszego? Polecam kapok wędkarski od AquaDesign

Kapoki wędkarskie nie muszą być “moro” - myślę, że maskująca zieleń także świetnie się sprawdzi. Z takiego też założenia wyszli projektanci marki AquaDesign i zaproponowali wędkarskiemu światu swój flagowy kapok wędkarski “Kaaki”. Został on specjalnie zaprojektowany do połowów rzecznych lub nad brzegiem morza. Niesamowicie wygodny w użytkowaniu.  Posiada duże kieszenie do przechowywania różnych drobiazgów potrzebnych podczas wędkowania (żyłki, pudełka, narzędzia). Krótki krój zapewnia przyleganie kamizelki i pełną, niczym nieograniczoną swobodę ruchów, co przekłada się na udane połowy.

Ile kosztują kapoki wędkarskie?

Kamizelka asekuracyjna wędkarska nie odbiega w kwestii ceny od normalnych kamizelek asekuracyjnych. Są kapoki wędkarskie za 100 zł, a są także takie za 700 zł. Na którą Ty się decydujesz? Zajrzyj już teraz do naszego sklepu i zapoznaj się dokładniej ze specyfikacją oferowanych przez nas kamizelek wędkarskich! Jedno jest pewne: ich wysoka jakość. Robiąc zakupy na gokajak.com masz gwarancję tego, że kupujesz naprawdę dobry produkt w najniższej możliwej cenie rynkowej.

ARTYKUŁY POWIĄZANE TEMATYCZNIE

PIANKI NEOPRENOWE – PRODUCENCI

PIANKI NEOPRENOWE – PRODUCENCI

Wyruszając w spływ kajakowy przy chłodniejszej, może nawet deszczowej aurze, należy dobrze się...

czytaj więcej
Jaką jakość wiosła producent może nam zagwarantować?

Jaką jakość wiosła producent może nam zagwarantować?

Szukając akcesoriów niezbędnych do uprawiania sportów wodnych i wchodząc na kolejne strony...

czytaj więcej
PARAMI NA SPŁYW – WYMIARY KAJAKA DWUOSOBOWEGO

PARAMI NA SPŁYW – WYMIARY KAJAKA DWUOSOBOWEGO

Oddając się błogiej przyjemności płynącej ze spędzania wolnych chwil w okolicznościach przyrody,...

czytaj więcej