GoKajak.com https://gokajak.com/img/my-shop-logo-1612910485.jpg

Co wyróżnia kapok wędkarski na tle innych kamizelek asekuracyjnych?

Podczas pobytu nad wodą zawsze powinno się być wyposażonym w dobrej jakości kamizelkę asekuracyjną - nie ulega to żadnym wątpliwościom. I nieważne, jak świetnym pływakiem jesteś. Na rynku znajduje się całe mnóstwo różnorodnych kapoków. W tym tekście skupimy się na jednym konkretnym rodzaju - kapoki wędkarskie. Czy różnią się czymś od podstawowych modeli kamizelek asekuracyjnych? Jeśli tak - to czym?

Podstawy podstaw, czyli czym jest kamizelka asekuracyjna

Kamizelka asekuracyjna to kapok dedykowany wszystkim osobom potrafiącym pływać. Jego zadaniem jest wspomóc osobę przebywającą w wodzie w utrzymaniu się na jej powierzchni. Świetnie spełnia swoje zadanie podczas uprawiania rozmaitych sportów wodnych (także podczas wędkowania). Nie można mylić go z kamizelką ratunkową! Kamizelka ratunkowa charakteryzuje się pełniejszą, solidniejszą budową i spełnia szereg o wiele bardziej restrykcyjnych norm. I to właśnie kapok ratunkowy projektowany jest z myślą o osobach nie potrafiących pływać. Mało tego - utrzyma na powierzchni wody nawet ranną, nieprzytomną osobę. Skoro wyjaśniliśmy sobie już te podstawowe kwestie, to pozwól, że wrócimy do meritum - czy istnieją dobre kamizelki ratunkowe wędkarskie? Cóż…nie. Kamizelki ratunkowe w swoim założeniu mają być dobrze widoczne z daleka, dlatego też wykonuje się je z pstrokatych, jaskrawo - pomarańczowych tkanin. A będąc na rybach chodzi raczej o to, żeby wtopić się w otoczenie, koegzystować z otaczającą Cię przyrodą nie narzucając się przy tym zbytnio swoją obecnością, aby móc w spokoju obserwować zwierzęta (nie tylko ryby, ale także np. ptactwo) w ich naturalnym środowisku…prawda? Dlatego też tematem naszych dzisiejszych rozważań będzie kamizelka asekuracyjna wędkarska.

Jak wygląda kapok wędkarski?

Kapoki wędkarskie wyróżniają się przede wszystkim swoim ubarwieniem - produkowane są w maskującym wzorze “moro”. Po co? Po to, aby móc łatwo zaszyć się w przybrzeżnych szuwarach nie odstraszając przy tym otaczających Cię zwierząt. Wychodząc na ryby nie chodzi przecież tylko o to, aby złapać jak największy okaz - relaks, błoga cisza, kontemplacja w otoczeniu darów Matki Natury…Te rzeczy są nieocenione i ładują baterie na kolejne trudne dni. Dlatego właśnie kapok wędkarski jest tak ważny i każdy szanujący się wędkarz powinien się w niego zaopatrzyć! Poza tym kamizelka asekuracyjna wędkarska jest o wiele bardziej funkcjonalna od standardowych kamizelek asekuracyjnych - posiada liczne drobne kieszonki na niezbędne podczas łowienia ryb drobiazgi. Poniżej znajdziesz przykładowe modele kapoków wędkarskich z krótkim opisem ich specyfikacji.

Kapok wędkarski marki Aquarius

Aquarius posiada w swojej ofercie kilka godnych uwagi kapoków wędkarskich. Pierwszy z nich - Kamizelka Standard Forest Camo - posiada najbardziej uniwersalny krój i jest najbardziej popularnym modelem wśród kamizelek asekuracyjnych w Polsce (mówię tu ogólnie o modelu “Standard” - niekoniecznie o tym kolorze). Dzięki szerokiej gamie występujących rozmiarów każdy będzie w stanie dopasować ten kapok wędkarski do swoich potrzeb. Kolejną kamizelką godną uwagi jest kapok z kapturem - na wypadek mżawki zawsze można się nieco ochronić. Został on także wyposażony w 4 pojemne kieszenie oraz patkę do wpinania haczyków. Praktyczne, prawda?

Coś krótszego? Polecam kapok wędkarski od AquaDesign

Kapoki wędkarskie nie muszą być “moro” - myślę, że maskująca zieleń także świetnie się sprawdzi. Z takiego też założenia wyszli projektanci marki AquaDesign i zaproponowali wędkarskiemu światu swój flagowy kapok wędkarski “Kaaki”. Został on specjalnie zaprojektowany do połowów rzecznych lub nad brzegiem morza. Niesamowicie wygodny w użytkowaniu.  Posiada duże kieszenie do przechowywania różnych drobiazgów potrzebnych podczas wędkowania (żyłki, pudełka, narzędzia). Krótki krój zapewnia przyleganie kamizelki i pełną, niczym nieograniczoną swobodę ruchów, co przekłada się na udane połowy.

Ile kosztują kapoki wędkarskie?

Kamizelka asekuracyjna wędkarska nie odbiega w kwestii ceny od normalnych kamizelek asekuracyjnych. Są kapoki wędkarskie za 100 zł, a są także takie za 700 zł. Na którą Ty się decydujesz? Zajrzyj już teraz do naszego sklepu i zapoznaj się dokładniej ze specyfikacją oferowanych przez nas kamizelek wędkarskich! Jedno jest pewne: ich wysoka jakość. Robiąc zakupy na gokajak.com masz gwarancję tego, że kupujesz naprawdę dobry produkt w najniższej możliwej cenie rynkowej.

ARTYKUŁY POWIĄZANE TEMATYCZNIE

PIANKI NEOPRENOWE – PRODUCENCI

PIANKI NEOPRENOWE – PRODUCENCI

Wyruszając w spływ kajakowy przy chłodniejszej, może nawet deszczowej aurze, należy dobrze się...

czytaj więcej
PRODUCENCI KAMIZELEK ASEKURACYJNYCH I RATUNKOWYCH

PRODUCENCI KAMIZELEK ASEKURACYJNYCH I RATUNKOWYCH

Każdy z nas zna przyjemność wypływającą z wypoczynku nad wodą. Czy to pluskanie się przy brzegu...

czytaj więcej
TRANSPORT KAJAKÓW NA DACHU

TRANSPORT KAJAKÓW NA DACHU

Gdy w końcu udaje nam się dorobić własnego kajaka, pojawiają się przed nami zupełnie nowe...

czytaj więcej