GoKajak.com https://gokajak.com/img/my-shop-logo-1612910485.jpg

Jaką jakość wiosła producent może nam zagwarantować?

Szukając akcesoriów niezbędnych do uprawiania sportów wodnych i wchodząc na kolejne strony sklepów internetowych możemy zaobserwować, że ceny za dany produkt są diametralnie różne: od kilkudziesięciu do kilkuset czy nawet powyżej tysiąca złotych. Świadomy konsument zawsze stara się złapać balans pomiędzy ceną a jakością. W tym tekście skupimy się na wiosłach od trzech różnych marek: jaką jakość wiosła producent może nam zaproponować za daną cenę? Który producent wioseł wiedzie prym na polskim rynku?

Polska marka - Aquarius

Aquarius znany jest na rynku jako firma ogólnie zajmująca się sportami wodnymi. Posiadają w swojej ofercie między innymi kajaki, kapoki, worki wodoszczelne, pasy transportowe i oczywiście interesujące nas wiosła. Warto tutaj zwrócić uwagę na model Sea Master Carbon - odnośnie tego wiosła producent napisał: “wykonane z myślą o najbardziej wymagających kajakarzach”. Dzięki temu, że pióro zostało wykonane w 100% z węgla, wiosło to sprawdzi się w najbardziej wymagających warunkach. Jest wyjątkowo wytrzymałe, sztywne, a jednocześnie lekkie. Cena oscyluje w granicach 900-1000 złotych - za jakość trzeba płacić, a ta tutaj, dzięki zastosowanemu węglowi, jest bezapelacyjnie bardzo wysoka.

Egalis - gigant na rynku europejskim

Francuski Egalis działa już od 1962, jako producent wioseł zaistniał w latach 80’. Specjalizują się w masowej produkcji wioseł wykonanych ze wzmocnionego aluminium (drążek) i wytrzymałego fibrylonu (pióra), choć w ich ofercie możemy również znaleźć modele zawierające węgiel. W tym przypadku jakość wiosła producent determinuje odpowiednią ceną: wiosła z węglem są droższe (kilkaset złotych) od tych bez jego zawartości. Producent wioseł Egalis cieszy się ogromną popularnością wśród wypożyczalni kajaków, gdyż najtańsze, turystycze modele możemy zakupić już za mniej niż 100 złotych.

Ostatni, lecz nie najgorszy - Werner

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie tego amerykańskiego producenta: z miłości do wiosłowania rodzinny garaż przekształcił się w warsztat i cała przygoda na dobre się rozpoczęła. Produkty wykonane z pasją mogą poszczycić się niepowtarzalną jakością - i tak też jest w tym przypadku. Werner jako producent wioseł posiada bardzo bogatą i różnorodną ofertę. Na szczególną uwagę zasługuje wiosło Rio Nylon - model ten składa się z aż czterech części, dzięki czemu jest niezwykle kompaktowy i łatwy do przetransportowania. Możemy z łatwością zabrać je nawet do samolotu!

Oczekiwania i przeznaczenie

Dokonując wyboru wiosła idealnego, musimy zweryfikować nasze oczekiwania. Będziemy uprawiać kajakarstwo bardziej wymagające - np. kajakarstwo zwałkowe - czy spokojne i kajakarstwo rekreacyjne - np. z rodziną na jeziorze? Dobór odpowiedniego wiosła jest niesamowicie ważny - wiosło ma nam pomagać pokonywać kolejne odcinki, wspomagać pracę naszych mięśni - zbyt długie i ciężkie może z kolei nam bardziej przeszkadzać. Rynek w dzisiejszych czasach jest naprawdę bogaty w oferty od przeróżnych producentów - każdy z nich stara się zagwarantować jak najwyższą jakość swoich produktów. Do nas należy wybór, który producent wioseł ma najlepszą ofertę skrojoną na miarę naszych potrzeb i możliwości.

ARTYKUŁY POWIĄZANE TEMATYCZNIE

RODZAJE KAJAKÓW DOSTĘPNYCH NA RYNKU

RODZAJE KAJAKÓW DOSTĘPNYCH NA RYNKU

Szeroki wybór nie zawsze jest naszym sojusznikiem. Zasypywani różnymi ofertami, często nie...

czytaj więcej
PARAMI NA SPŁYW – WYMIARY KAJAKA DWUOSOBOWEGO

PARAMI NA SPŁYW – WYMIARY KAJAKA DWUOSOBOWEGO

Oddając się błogiej przyjemności płynącej ze spędzania wolnych chwil w okolicznościach przyrody,...

czytaj więcej
NAJPIĘKNIEJSZE SZLAKI KAJAKOWE W POLSCE

NAJPIĘKNIEJSZE SZLAKI KAJAKOWE W POLSCE

Piękna pogoda zachęca do podróży na łonie natury. Wśród różnych sposobów na poznawanie dzikich...

czytaj więcej