GoKajak.com https://gokajak.com/img/my-shop-logo-1612910485.jpg

Kajaki wędkarskie FeelFree i Pelican - co je różni?

Kajak wędkarski charakteryzuje się nieco inną specyfikacją od tradycyjnego. Co go wyróżnia? Ile kosztuje? Czy jest szansa na to, że uda znaleźć się tanie kajaki wędkarskie, które mimo niskiej ceny są nadal świetnej jakości? A jak wyglądają te droższe, z górnej półki cenowej? Za co warto dopłacić? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi poniżej.

Tanie kajaki wędkarskie marki Pelican

Pelican to kanadyjska firma, o której mówi się nieoficjalnie, że jest największym producentem kajakowym na świecie. W jego ofercie nie mogło zatem zabraknąć kajaków wędkarskich. Chcę zwrócić Twoją uwagę na ich cenę: w naszym sklepie możesz nabyć kajak wedkarski Pelican już za nieco ponad 2000 złotych. Przecież to niewiele więcej - albo nawet i mniej - od tradycyjnych kajaków! A co wyróżnia kajak wędkarski Pelican?

 • Maskujące ubarwienie całej łodzi - to akurat część wspólna wszystkich kajaków tego typu. Dlaczego? Otóż amatorzy wędkowania wybierają się na ryby nie tylko w celu ich połowu, ale także często chodzi im o to, aby poobcować z Matką Naturą. Obserwacja ptactwa wodnego i innych zwierząt jest przecież niebywale kojąca. Maskujący kolor łodzi pozwala na wtopienie się w otoczenie przybrzeżnych szuwarów i niezmącenie spokoju żyjących tam istnień.
 • Wygodne siedzenia, które umożliwiają wielogodzinne wędkowanie.
 • Podnóżki.
 • Zamykane schowki.
 • Uchwyty na wędki.
 • Lekkość - to cecha wspólna wszystkich kajaków Pelicana. Dzięki temu można bez trudu przenieść kajak w inne miejsce. Transport autem również nie sprawia żadnych problemów.
 • Stabilność, która pozwala na bezproblemowe utrzymanie równowagi.
 • Antypoślizgowa powierzchnia, która umożliwia bezpieczne przejście do pozycji stojącej.

Oczywiście wszystkie wymienione wyżej podpunkty mogą różnić się zależnie od modelu. Niemniej jednak uważam, że kajak wędkarski marki Pelican to świetny kompromis między niewygórowaną ceną a świetną jakością.

Kajaki wędkarskie marki FeelFree

Marka FeelFree przywędrowała do nas aż ze Stanów i…od razu zdobyła serca wszystkich miłośników wędkowania. Seria Lure została nawet okrzyknięta najbardziej wyczekiwanym sprzętem w wędkarskim świecie! W ofercie tego producenta możesz znaleźć np. kajaki wędkarskie dwuosobowe oraz kajak wędkarski na pedały. Kajak wędkarski dwuosobowy świetnie sprawdzi się w sytuacjach, kiedy chcesz spędzić beztroskie chwile z przyjacielem bądź członkiem rodziny na łonie natury i przy okazji trochę powędkować. A kajak wędkarski na pedały? Czym przewyższa te napędzane wiosłem? Otóż podczas łowienia ryb warto mieć wolne ręce - chociażby w celu przetrzymania wędki lub wykonania innej czynności. Kajak wędkarski na pedały umożliwia szybkie i bezproblemowe podpłynięcie do celu.

Kajak wedkarski FeelFree - specyfikacja

Ceny kajaków wędkarskich FeelFree znacząco odbiegają wysoką jakością od tych dyktowanych przez wspomnianego wyżej Pelicana. Co na nie wpływa? Aby zobrazować te różnice, przedstawię Ci pokrótce specyfikację jednego wybranego przeze mnie kajaka FeelFree - kajak wędkarski dwuosobowy Lure Tandem:

 • 2 regulowane podnóżki
 • 2 siedzenia Gravity Seat, które można dowolnie modyfikować (podnosić, opuszczać, demontować w razie potrzeby)
 • 6 szyn do montażu UniBar lub UniTrack
 • 2 uchwyty na wędki
 • 2 smycze ułatwiające wstawanie
 • komplet korków odpływowych
 • 2 uchwyty na wędki
 • antypoślizgowa mata znajdująca się w głównej części pokładu, dzięki czemu można bez problemu łowić ryby w pozycji stojącej

Kajaki wędkarskie FeelFree można także wyposażyć w silnik - jeżeli jesteś zainteresowany tą opcją, to koniecznie zapoznaj się ze szczegółową specyfikacją interesującego Cię modelu. Silnik nie znajduje się w zestawie - należy zakupić go osobno. W ofercie tej marki znajdziesz także inne ciekawe akcesoria, takie jak torby, coolery czy kamizelki asekuracyjne.

Chcesz kupić kajak wędkarski?

W ofercie naszego sklepu znajduje się wiele interesujących modeli. Masz jakieś pytania? Nawiąż kontakt z obsługą GoKajaka, której wiedza i doświadczenie pomogą w dokonaniu najlepszego dla Ciebie wyboru. Jeżeli uwielbiasz łowić ryby, to kajaki wędkarskie zostały stworzone właśnie z myślą o Tobie. I z pewnością dadzą Ci dużo radości - zarówno te tanie kajaki wędkarskie od Pelicana jak i te nieco droższe od FeelFree.

ARTYKUŁY POWIĄZANE TEMATYCZNIE

KAJAK NA PEDAŁY

KAJAK NA PEDAŁY

Nie od dziś pedały kojarzą nam się bardziej z rowerami wodnymi, niż kajakami. Nic też nie...

czytaj więcej
NAJWIĘKSI PRODUCENCI CANOE

NAJWIĘKSI PRODUCENCI CANOE

Na polskich rzekach od lat królują kajaki. Są to uniwersalne i godne szacunku łodzie, jednak...

czytaj więcej
Jaką jakość wiosła producent może nam zagwarantować?

Jaką jakość wiosła producent może nam zagwarantować?

Szukając akcesoriów niezbędnych do uprawiania sportów wodnych i wchodząc na kolejne strony...

czytaj więcej