GoKajak.com https://gokajak.com/img/my-shop-logo-1612910485.jpg

JAK WYGLĄDA DOBRY PLECAK WODOODPORNY? JAKI KUPIĆ?

Plecak wodoszczelny jest jedną z tych rzeczy, którą zawsze warto mieć w swojej szafie, niezależnie tak naprawdę od pory roku. Specjalistyczny wodoodporny plecak różni się jednak znacząco od tych dostępnych w popularnych marketach - wyróżnia go zarówno konstrukcja, jak i materiał z którego został wykonany. W naszym sklepie znajdziesz plecak nieprzemakalny przeznaczony do ekstremalnych aktywności na wodzie.

Producent najlepszych plecaków wodoszczelnych

Może być tylko jeden! I jest nim Over Board - marka, której powstanie doskonale obrazuje powiedzenie “potrzeba matką wynalazków”. Zatem jak to wyglądało? Otóż para przyjaciół - zamiłowanych podróżników - miała problem z tym, co zrobić ze swoimi rzeczami na czas uprawiania sportów wodnych. Wszystko zawsze było mokre! Zaczęli więc tworzyć pierwsze torby i wodoodporne plecaki i…testowali je na sobie. Po wielu udoskonaleniach wręczyli akcesoria grupie znajomych, potem grupie dalszych znajomych…Aż dotarli do zakątków całego świata - w tym także do Polski. Każdy, kto posiada jakąkolwiek rzecz z logiem Over Board - w tym także ja - wyraża pełne zadowolenie z zakupionego produktu. I nie ma w tym nic dziwnego! Jakość broni się sama. I nie potrzeba tutaj żadnych reklam telewizyjnych! Co stoi za fenomenem tej marki? Czym charakteryzuje się plecak wodoszczelny Over Board? Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Klasyfikacja wodoszczelności

Twórcy Over Board słusznie stwierdzili, że słowo “wodoszczelność” można różnorako rozumieć. Odporność na deszcz? Zachlapania? A może szczelność w przypadku pełnego zanurzenia? Aby rozwiać wszelkie wątpliwości potencjalnych klientów, Over Board opracował autorską klasyfikację wodoszczelności, której poddawany jest każdy plecak nieprzemakalny oraz każde inne akcesorium. Jak się prezentuje?

  • 1. klasa wodoszczelności: gwarantuje pełną szczelność w przypadku wystąpienia lekkiego deszcz i niewielkich zachlapań.
  • 2. klasa wodoszczelności: gwarantuje pełną szczelność na bardziej ekstremalne warunki pogodowe i silne zachlapania.
  • 3. klasa wodoszczelności: wodoodporny plecak w tej klasie unosi się na wodzie - nie tonie wraz z zawartością! Znacznie ułatwia to poszukiwania w przypadku nagłego upadku do wody (np. podczas spływu kajakowego). Gwarantuje również suchość w przypadku pełnego, aczkolwiek krótkiego zanurzenia.
  • 4. klasa wodoszczelności: gwarancja szczelności przy zanurzeniu na głębokość maksymalnie 1 metra w czasie nie dłuższym niż 30 minut.
  • 5. klasa wodoszczelności (ostatnia): gwarancja szczelności przy pełnym zanurzeniu do 6 metrów głębokości w czasie do 60 minut.

1. klasa wodoszczelności przypisywana jest zazwyczaj dużym torbom wodoszczelnym, o naprawdę imponujących pojemnościach. 5. klasa za to przypada najczęściej etui na niewielkie przedmioty, np. na telefony. A jak ma się plecak wodoszczelny? Zwykle plasuje się w środku klasyfikacji - 3. klasa. Przed zakupem warto jednak zagłębić się w temat i poczytać dokładnie o możliwościach danej rzeczy, ponieważ często bywa tak, że jedna kieszeń ma inną klasę wodoszczelności niż reszta. Prawda, że to naprawdę wyczerpujący opis produktu?

Polski akcent na rynku akcesoriów wodoszczelnych - Aquarius

Aquarius specjalizuje się głównie w produkcji wysokiej klasy kajaków polietylenowych oraz kamizelek asekuracyjnych i ratunkowych. Próżno w jego ofercie (przynajmniej na razie) szukać nieprzemakalnego plecaka. Czemu zatem o nim w ogóle wspominam? Otóż stosunkowo niedawno Aquarius wypuścił własną linię akcesoriów wodoszczelnych o nazwie “GoPack”. Póki co, znajdziesz w niej tanie i dobre etui wodoodporne oraz worki, które…z powodzeniem możesz nosić w formie plecaka! Niektóre modele zostały bardzo sprytnie wyposażone w dodatkowe paski i szelki, dzięki którym mogą z powodzeniem być traktowane jak torba lub plecak wodoodporny. I to za naprawdę śmieszne pieniądze! Worki wodoszczelne od Aquariusa znajdziesz w naszym sklepie już za kilkadziesiąt złotych (zależnie od pojemności). Jeżeli nie dysponujesz na chwilę obecną budżetem na zakup wodoszczelnego plecaka Over Board, to Aquarius z powodzeniem Ci go zastąpi.

Podsumowując…

Wodoodporny plecak przyda się każdemu, kto lubi aktywność na świeżym powietrzu - nie tylko nad wodą. Bezszwowa konstrukcja, nieprzemakalne zamki, specjalnie opatentowane systemy zamykania, mocny i trwały materiał - wszystko to wyróżnia wodoszczelne plecaki Over Board na tle konkurencji. Cena? Niezbyt wygórowana. Jeżeli jednak wolisz coś tańszego, to w powyższym tekście masz podaną alternatywę.

ARTYKUŁY POWIĄZANE TEMATYCZNIE

KAPOK DLA PSA - POTRZEBNY CZY NIE?

KAPOK DLA PSA - POTRZEBNY CZY NIE?

Decydując się na kupno czy adopcję psa, liczymy się z tym, że całe nasze dotychczasowe życie...

czytaj więcej
Rzutka ratownicza - jak ją używać? Jaką warto kupić?

Rzutka ratownicza - jak ją używać? Jaką warto kupić?

Rzutka ratunkowa to podstawowe wyposażenie każdej jednostki ratownictwa wodnego. Szczególnie...

czytaj więcej
Jak przechowywać kajak?

Jak przechowywać kajak?

Posiadasz już swoją łódź? A może dopiero przymierzasz się do zakupu? Cóż, jeżeli odpowiedziałeś...

czytaj więcej